Ticker

15/recent/ticker-posts

Kolay iş bulan sektörlerden birinde olup, eşinizle eğitim yoluyla Kanada'ya yerleşmek

 Merhaba ,


Kolay iş bulan sektörlerden birinde iseniz, eşinizle Kanada'da yerleşmek eğitim yoluyla basitleşiyor.

Eğer eşiniz 2 yıllık bir college programına veya yüksek lisans programına başlarsa eşinize haftalık 20 saat çalışma izni, size ise tam gün çalışma izni çıkıyor. Ayrıca program sonrası 3 yıl boyunca her ikiniz de tam gün çalışma izni hakediyorsunuz, ve toplamda 5 yıl boyunca Kanada'ya yaşama ve çalışma izniniz oluyor. 
Diyelim ki eşiniz 2 yıllık project management programına katıldı, siz de yazılım mühendisisiniz. Eşiniz programı okurken bir yazılım firmasına girip çalışabilirsiniz. 2 yılın ardından eşiniz project manager olarak iş bulabilir. Siz de bu iki yılın ardından 3 yıl daha yazılım mühendisi olarak çalışmaya devam edersiniz. 

Tüm bu okul ve çalışma süreleri Kanada vatandaşlığı için uygulanan program olan express entry için puanlar geitrmekte ve bu 5 yıl süresi içinde veya sonunda vatandaşlık başvurusu yapabilirsiniz.

Ayrıca iş bulana kadar Türkiye'ye veya Avrupa'ya remote olarak Kanada'dan çalışabilirsiniz.
İki yıllık college veya yüksek lisans eğitim ücretleri genel olarak yıllık 15 bin Kanada Doları civarında. Bilgisayar mühendisi olarak Kanada'da alacağınız ücret yıllık ortalama 100 bin dolar brüt civarında.

Yazıyı genellemeler yaparak yazmaya çalıştım. Daha detaylı bilgiyi internetten bulabilirsiniz.
Yorum Gönder

0 Yorumlar